Czy należy myć włosy przed farbowaniem? Odpowiadamy na 6 najczęściej zadawanych pytań!

0

Zdecydowałaś się na farbowanie włosów w domu? Zanim zaczniesz, koniecznie sprawdź, jak przygotować pasma do koloryzacji i co warto wiedzieć o samodzielnej zmianie koloru. Wiele kobiet zastanawia się, czy myć włosy przed farbowaniem, my odpowiadamy nie tylko na to pytanie!

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania!

Wokół samodzielnego farbowania włosów pojawia się mnóstwo pytań. Jeśli zależy Ci na uzyskaniu doskonałych rezultatów, warto znać odpowiedzi. Co budzi największe zainteresowanie, a w związku z tym - powoduje największe wątpliwości? Sprawdziliśmy!

1. Czy ilość wykorzystanej farby jest uzależniona od długości włosów?

Zdecydowanie tak! Warto mieć to na uwadze, kupując farbę - wówczas będziesz mieć pewność, że nic Cię nie zaskoczy! Jeśli jesteś posiadaczką krótkich włosów, jedno opakowanie zdecydowanie wystarczy. W przypadku dłuższych pasm, mijających ramiona albo bardzo gęstych konieczne będzie wykorzystanie nawet dwóch opakowań!

2. Czy dozwolone jest mieszanie odcieni?

Eksperymenty zdecydowanie lepiej zostawić profesjonalistom, jeśli jednak czujesz się pewnie w tym, co robisz i nie boisz się efektów, możesz mieszać ze sobą różne odcienie. Warto jednak trzymać się zasady, zgodnie z którą łączyć należy wyłącznie te o dwa lub maksymalnie trzy tony jaśniejsze lub ciemniejsze od podstawowego koloru.

3. Jaki wpływ na trwałość koloryzacji ma rodzaj włosów?

Wbrew powszechnemu przekonaniu - bardzo duży! Chociaż uważa się, że trwałość farby zależy wyłącznie od częstotliwości, okazuje się, że rodzaj włosów też nie jest bez znaczenia. W przypadku grubszych włosów, które wolniej wchłaniają farbę, czas jej utrzymania może być dłuższy.

4. Czy myć włosy przed farbowaniem?

To pytanie zadaje sobie wiele kobiet. Jak jest naprawdę? Wszystko zależy od tego, co zostało napisane w instrukcji, jednak ogólna zasada jest taka, że włosy myje się najpóźniej 12 godzin przed koloryzacją. Wszystko ze względu na obecność naturalnych olejków, chroniących skórę głowy. Ich usunięcie może prowadzić do podrażnień.

5. Jak nakładać farbę?

Odpowiedź jest prosta - od nasady włosów! W ten sposób najpierw pokryjesz odrosty i właśnie tam farba pozostanie najdłużej. Warto zapoznać się z instrukcją producenta, po jakim czasie można nałożyć mieszankę na pozostałą część pasm.

6. Czy po farbowaniu nałożyć odżywkę?

Pytanie o nawilżenie włosów po koloryzacji pojawia się równie często, jak to, czy myć włosy przed farbowaniem. Odpowiedź, w tym wypadku jest twierdząca. Pasma bezpośrednio po farbowaniu wymagają intensywnej regeneracji i maksymalnego nawilżenia. Warto sięgnąć po dedykowany im kosmetyk, który dodatkowo wydobędzie ich blask!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl