Farbowanie włosów w domu w 4 krokach? To możliwe! Podpowiadamy, jak się przygotować

0

Chcesz zmienić swój wizerunek, ukryć siwe włosy albo podkręcić naturalny kolor? Bez względu na motywację, sposób jest tylko jeden - trwała koloryzacja! Jeśli zastanawiasz się, czy farbowanie włosów w domu jest bezpieczne, skorzystaj z przygotowanej instrukcji. Dzięki niej krok po kroku zmienisz się nie do poznania!

Przygotuj się!

Farbowanie włosów wymaga odpowiedniego przygotowania. Warto zadbać o niezbędne akcesoria i przede wszystkim - odpowiednią farbę do włosów. To jednak nie wszystko! Farbowanie włosów w domu powinno się odbywać w łazience. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że rozchlapania gotowej mieszanki koloryzującej czasem po prostu nie da się uniknąć, a to właśnie z płytek można ją bez problemu usunąć. Podobnie jest z ubraniem - na czas farbowania włosów załóż bluzkę, której nie będzie Ci szkoda. Zanim jednak na dobre rozpoczniesz pracę, pamiętaj o kilku ważnych czynnościach:

- przygotuj potrzebne akcesoria - miseczkę, pędzelek do nakładania farby i rękawiczki. Niezbędny będzie także minutnik;

- koniecznie przeczytaj dołączoną do opakowania instrukcję! Dowiesz się z niej nie tylko, w jaki sposób przygotować mieszankę, ale także - jak prawidłowo ją nakładać;

- koniecznie zrób próbę uczuleniową, zwłaszcza jeśli korzystasz z farby po raz pierwszy! Jako produkt chemiczny może wywoływać podrażnienia;

- jeśli zdecydowałaś się na farbę z amoniakiem, koniecznie otwórz okno! Preparat ma specyficzny i przede wszystkim - intensywny zapach, który może drażnić oczy i drogi oddechowe;

Farbowanie włosów w czterech krokach

Jesteś gotowa? Już tylko cztery proste czynności dzielą Cię od wymarzonego koloru! Podpowiadamy, jak powinno przebiegać farbowanie włosów w domu, krok po kroku!

1. Przygotuj mieszankę koloryzującą

Mieszankę koloryzującą przygotujesz zgodnie z zaleceniami, które producent zamieścił w dołączonej do opakowania instrukcji. Pamiętaj, by nie przekraczać zalecanych ilości.

2. Prawidłowo nakładaj farbę

Kiedy mieszanka będzie gotowa, załóż rękawiczki i rozpocznij farbowanie. Jak zrobić to prawidłowo? Zacznij od włosów znajdujących się najbliżej skóry głowy. Dziel włosy na pasma i nakładaj mieszankę pędzelkiem. Kiedy wszystkie odrosty będą pokryte, nanieś farbę na pozostałą część włosów.

3. Kontroluj czas!

Pamiętaj, że farba powinna pozostać na włosach przez czas określony przez producenta. Jeśli chcesz mieć wszystko pod kontrolą, koniecznie ustaw minutnik albo alarm w telefonie!

4. Zmyj farbę

Kiedy minie określony w instrukcji czas, należy zmyć farbę. Użyj letniej wody i delikatnego szamponu. Decydując się na farbowanie włosów w domu, warto wcześniej przygotować odżywkę. Włosom po koloryzacji zdecydowanie przyda się intensywne nawilżenie!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl