Jak sprzątać? Sprawdzone wskazówki! Czy znasz je wszystkie?

0

Wydaje ci się, że ciągle sprzątasz, ale nie widać efektów twoich poczynań? Wystarczy, że będziesz robiła to systematycznie i używała właściwych akcesoriów i środków czystości. Jak sprzątać? Oto podstawowe, sprawdzone wskazówki, które pomogą ci ogarnąć bałagan. Czy znasz je wszystkie?

Regularność i systematyczność to podstawa

Chcesz utrzymać porządek w domu? Zastanawiasz się jak sprzątać, by miało to sens? Systematyczność i regularność to podstawa. Czy to oznacza cotygodniowe wielogodzinne sobotnie porządki? Wszystko zależy od ciebie. Wolisz sprzątnąć wszystko za jednym razem? Wybierz sobotnie porządki.

Chcesz poświęcić sobotę na odpoczynek i nie biegać z mopem? Codziennie sprzątaj jedno pomieszczenie. Wysprzątanie kuchni, czy łazienki zajmuje około 30 minut. Można je wygospodarować w ciągu jednego dnia. Nieważne, jaką strategię sprzątania wybierzesz, ważne, żeby sprzątać regularnie, bo kiedy nie będziesz robiła tego przez miesiąc, bałagan stanie się trudny do ogarnięcia.

Skompletuj ściereczki

Dostosowałaś system sprzątania do swoich preferencji. Szukasz odpowiedzi na pytanie, jak sprzątać skutecznie i szybko? Potrzebujesz właściwych akcesoriów. Najważniejsze z nich to ściereczki. Są one niezbędne podczas generalnego sprzątania, pomogą ci również utrzymać czystość na co dzień. To właśnie po ściereczkę sięgniesz, gdy coś się rozleje, na podłodze pojawią się plamy błota po powrocie ze spaceru lub gdy pojawi się jakieś inne zabrudzenie.

Miej zawsze zapas ściereczek. Oddzielna ścierka przyda ci się do podłóg, inna do wycierania kuchennych blatów, inna do ścierania kurzy i parapetów, a jeszcze inna do sprzątania łazienki. Chcesz umyć kuchenną płytę albo usunąć osad z armatury łazienkowej? Przyda ci się ściereczka z micro fibry powerscrub. Ten rodzaj ściereczki umożliwi ci usunięcie nawet bardzo trudnych lub zaschniętych zabrudzeń, bez ryzyka zarysowania powierzchni.

Używaj sprawdzonych środków czystości

Ściereczki skompletowane? Czas na środki czystości. To dzięki nim pozbywasz się kurzu i bakterii, przywracasz blask swoim pomieszczeniom oraz wprowadzasz do swojego domu zapach czystości. Na co zwrócić uwagę przy wyborze środków czystości? Ważne są 3 parametry: pojemność, zapach oraz producent. Warto używać chemii gospodarczej od znanych producentów. Masz wtedy pewność, że zostały one odpowiednio przetestowane, są bezpieczne, skuteczne i wyprodukowane z obowiązującymi normami.

Pojemność środków czystości też ma znaczenie. Lepiej kupić większe opakowanie (500 ml lub więcej) starczy ono na dłużej i pozwoli na niewielkie oszczędności w domowym budżecie. Ostatni parametr to zapach. Każdy ma swoje indywidualne preferencje zapachowe. Wybieraj takie środki czystości, których zapach ci się podoba. Wtedy satysfakcja ze sprzątania będzie podwójna.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl