Jak zmyć farbę do włosów? Niezawodne sposoby

0

Farbujesz włosy w domu? Resztki kosmetyku zostały na różnych partiach twojego ciała i tworzą nieestetyczne plamy? Na szczęście możesz się ich łatwo pozbyć preparatami, które na pewno masz w łazience. Jak zmyć farbę do włosów? Przedstawiamy niezawodne sposoby, które ci w tym pomogą.

Użyj wody z mydłem

Jak zmyć farbę do włosów? Co zrobić, gdy niechcący pobrudziłaś sobie czoło lub szyję? Zachowaj zimną krew. Panika w niczym nie pomoże, a takie rzeczy zdarzają się wszystkim. Sięgnij po ciepłą wodę, płatek kosmetyczny i mydło. Wymieszaj wodę z mydłem, a następnie zanurz w niej wacik. Delikatnie zacznij wycierać resztki farby. Pod wpływem tej substancji farba powinna zmyć się ze skóry. Pamiętaj, żeby nie trzeć zbyt mocno, ponieważ możesz niechcący uszkodzić naskórek lub sprawić, że będzie on przez kilka godzin podrażniony lub zaczerwieniony.

Zastosuj oliwkę

Zastanawiasz się, jak zmyć farbę do włosów? Zastosuj oliwkę, taką, jakiej używa się przy pielęgnacji małego dziecka. Produkt ten ma jedną olbrzymią zaletę – jest tłusty. Pomoże rozpuścić resztki farby ze skóry, a dodatkowo jeszcze ją nawilży. Pamiętaj, żeby oliwkę zaaplikować najpierw na płatek lub patyczek kosmetyczny albo na watę. Nie lej jej bezpośrednio na skórę, ponieważ możesz zaaplikować zbyt dużą ilość i nie tylko mieć trudności ze zmyciem oliwki z naskórka, ale także z usunięciem jej z ubrań albo mebli. Oliwką możesz próbować usunąć zaschnięte resztki, których nie zauważyłaś bezpośrednio po farbowaniu. Pamiętaj także, by osłonić włosy.

Wypróbuj produkty do demakijażu

Nie wiesz jak zmyć farbę do włosów? Wypróbuj produkty do demakijażu. Na pewno masz przynajmniej jeden w swojej łazience. Farba jest przecież kosmetykiem, więc składniki zawarte w płynach micelarnych, czy mleczkach powinny zadziałać także na nią. Tutaj w przeciwieństwie do oliwki liczy się czas. Kosmetyki do demakijażu zadziałają tylko wtedy, jeżeli użyjesz ich na świeże resztki z farby. Zaschnięte będą niestety trudne do usunięcia tym sposobem.

Sięgnij po spirytus salicylowy

Szukasz sposobu na to, jak zmyć farbę do włosów? Próbowałaś już wszystkiego i nadal nic? Czas na metodę, którą doskonale zna twoja babcia i mama – spirytus salicylowy. W czasach, kiedy półki sklepowe świeciły pustkami, ten produkt służył kobietom do wielu zabiegów kosmetycznych. Jest także niezwykle skuteczny do zmywania resztek farby. Pamiętaj jednak, że po pierwsze zawiera alkohol, a po drugie jest bardzo mocny. Stosuj go z umiarem i aplikuj bezpośrednio na zabrudzoną część ciała, ponieważ może powodować zaczerwienienia lub podrażnienia.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl