Jakie kosmetyki dla noworodka? Zadbaj o skórę twojego dzidziusia!

0

Niedługo urodzisz dziecko? Przygotowujesz wyprawkę dla maleństwa? Zastanawiasz się jakie kosmetyki dla noworodka będą ci potrzebne? Nowonarodzone dziecko ma swoje potrzeby, a jego ciało wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Oto kilka propozycji kosmetyków, które ułatwią ci zadbanie o skórę dziecka.

Chusteczki dla niemowląt to podstawa

Jakie kosmetyki dla noworodka powinnaś mieć? Każda kobieta, która ma już jedno dziecko nie wyobraża sobie bez nich życia. Dzięki nim z wielu sytuacji wyjdziesz obronną ręką. Pomogą ci zadbać o czystość i higienę noworodka. Mowa oczywiście o chusteczkach dla niemowląt. Przydadzą się podczas przewijania, a także wtedy, gdy dziecko się zabrudzi. Nie zapominaj ich zabrać np. na wizyty w przychodni. Kiedy maluch już podrośnie przydadzą się w podróży lub w trakcie zakupów. Chusteczki dla niemowląt to must have każdej dziecięcej wyprawki.

Krem przeciw odparzeniom – jeden z najważniejszych kosmetyków dla noworodka

Zastanawiasz się jakie kosmetyki dla noworodka powinnaś mieć? Jednym z nich jest krem na odparzenia. Zarówno pampersy jak też pieluchy wielorazowe niosą za sobą ryzyko podrażnień i odparzeń delikatnej skóry dziecka. Z tego powodu przy każdej zmianie pieluszki, warto zadbać o ciało noworodka. Pamiętaj, by używać kremu i regularnie natłuszczać skórę, zwłaszcza jeżeli zauważyłaś pierwsze odparzenia.

Pamiętaj o myciu i nawilżaniu skóry

Nie wiesz jakie kosmetyki dla noworodka powinnaś mieć? Na pewno przydadzą ci się takie, które będziesz mogła używać do mycia oraz nawilżania skóry. Naskórek noworodka jest niezwykle delikatny i wrażliwy, dlatego podczas pielęgnacji tak małego dziecka zaleca się używanie dedykowanych preparatów.

Zwróć uwagę na opis producenta. Szukaj kosmetyków o dobrym składzie, których można używać od pierwszych dni życia dziecka. Używaj kosmetyków regularnie, a jeżeli masz jakieś wątpliwości co do częstości, poradź się pediatry. Przesuszona skóra noworodka może spowodować poważne konsekwencje zdrowotne, dlatego tak ważne jest, by ją nawilżać i myć właściwymi kosmetykami.

Kosmetyki, które pomogą ci zadbać o zdrowie malucha

Smoczek to jedno z najważniejszych akcesoriów. Pełni formę uspokajacza. Pomaga się dziecku odstresować, zrelaksować i zapaść w sen. Jakie kosmetyki dla noworodka wybrać? Takie, które pomogą ci utrzymać w czystości akcesoria twojego dziecka. Wspomniany smoczek dziecko wkłada do ust. Zadbaj o to, by razem z nim nie przedostały się do organizmu dziecka żadne bakterie. Warto mieć pod ręką płyn do mycia akcesoriów dziecięcych. Preparat ten doskonale sprawdzi się także, do dezynfekcji gryzaków i zabawek, gdy twoje dziecko będzie już odrobinę starsze.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl