Sprawdź, co musisz wiedzieć o farbowaniu odrostów!

0

Twoje włosy, bezpośrednio po farbowaniu są pełne blasku, a intensywny kolor zachwyca nie tylko Ciebie? Jeśli zależy Ci na utrzymaniu efektów przez maksymalnie długi czas, warto wiedzieć nie tylko jak prawidłowo o nie dbać, ale także - jak farbować odrosty. Prosty zabieg fryzjerski pozwoli Ci czuć się pewnie w każdej sytuacji!

Pielęgnacja włosów farbowanych

Jeśli chcesz utrzymać uzyskany kolor przez maksymalnie długi czas, stosuj kilka prostych trików! Przede wszystkim unikaj częstego mycia włosów i długiego płukania ich, na przykład pod prysznicem. Wybieraj letni natrysk i stosuj kosmetyki dedykowane włosom farbowanym - w ten sposób nie tylko utrzymasz kolor, ale także - wydobędziesz z niego maksymalny blask! Nie ograniczaj się wyłącznie do szamponu. Dobrze będzie sięgnąć także po odżywki i maski.

Wszystko co musisz wiedzieć o odrostach

Kompleksowa pielęgnacja to jednak nie wszystko. Bez względu na to, jak dużo czasu na nią poświęcasz, musisz liczyć się z tym, że po około trzech, maksymalnie czterech tygodniach u nasady głowy będzie widoczny Twój naturalny kolor. Jak farbować odrosty, by cieszyć się pożądanymi rezultatami? Podpowiadamy!

1. Jak często farbować odrosty?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jeśli Zdecydowałaś się na kolor, który diametralnie różni się od tego naturalnego, farbowanie odrostów będzie konieczne już po około trzech lub czterech tygodniach. A więc w momencie, w którym zaczną być widoczne. Jeśli jednak postawiłaś na delikatną zmianę, możesz robić to zdecydowanie rzadziej!

2. Jak wybrać odpowiednią farbę?

Zdecydowałaś się farbować odrosty w domu? Pamiętaj, że wybrana farba musi być maksymalnie zbliżona do tej wykorzystanej podczas ostatniej koloryzacji. Dzięki temu uzyskasz estetyczne rezultaty, a całość będzie wyglądała naprawdę zachwycająco.

3. Jak farbować odrosty?

Farbowanie odrostów tylko pozornie jest skomplikowane. Co musisz zrobić, żeby maksymalnie ułatwić sobie to zadanie? Podziel włosy na cztery części, robiąc na środku głowy przedziałek „na krzyż”. Trzy z nich zwiąż, a jedną pozostaw rozpuszczoną. Ważne, by zacząć nakładanie farby z tyłu głowy, bo tam włosy potrzebują więcej czasu na jej wchłonięcie.

Jak farbować odrosty? Zacznij od spodu, dzieląc włosy na pasma. Kiedy nałożysz farbę u nasady, przełóż włosy i wydziel kolejne pasmo. Pomagaj sobie grzebieniem ze szpikulcem, przeznaczonym do farbowania. Farbę pozostaw na włosach przez czas określony na opakowaniu.

4. Jak zmyć farbę?

Zmywanie farby w przypadku odrostów niczym nie różni się od zmywania farby w przypadku koloryzacji całych pasm. Wykorzystaj delikatny szampon, dedykowany włosom farbowanym, użyj strumienia letniej wody i nie zapomnij o mocno nawilżającej odżywce.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl